Pomoc W Walce Z Uzależnieniem Od Hazardu

Każdy z nas na pewno choć raz zbłądził w życiu i znalazł się w miejscu, z którego wydawałoby się nie ma już powrotu. Niekoniecznie. Bóg daje nam szanse na poprawę i wskazuje nam słuszny kierunek.

Dla tych, których zwabił hazard i cierpią ciężkie konsekwencje, istnieje wiele źródeł pomocy, tej praktycznej, jak i tej duchowej. Dowiedz się więcej poniżej.

Pomocne Organizacje

Jeśli czujesz, że grzech hazardu Cię przerasta i nie jesteś w stanie znaleźć odwrotu, skieruj się do specjalistycznych organizacji, takich jak m.in. Anonimowi Hazardziści. Fachowcy w dziedzinie posłużą się doświadczeniem i ekspertyzą, aby personalnie podejść do Twojego przypadku i wskazać następne kroki w drodze do przejęcia kontroli. Dodatkowo, problematyczni gracze mogą szukać wsparcia w grupie innych hazardzistów, którzy chętnie dzielą się swoimi historiami i wskazówkami dotyczącymi zdrowego podejścia do sprawy.

W internecie istnieje wiele organizacji zajmujących się pomocą dla uzależnionych graczy, zatem zacznij od ogólnych zapytań, a następnie sprawdź jakie możliwości masz w lokalnej okolicy – fizyczne ośrodki pomocy uzależnień od lat niosą wsparcie dla tych potrzebujących. Leczenie uzależnienia od hazardu jest długą i męczącą drogą, a przyjazna dusza tylko wspomoże Cię w tej podróży.

Słowo Boże

Zaufaj Bogu i wiedź życie pokierowane Słowem Bożym. Pamiętaj, że „Kto zważa na Słowo, znajduje szczęście, a kto ufa Panu, jest szczęśliwy” (Przyp. Salomona 16:20). Odkryj Biblię na nowo, zainspiruj się Nowym i Starym Testamentem, abyś sam osobiście przestudiował naukę Chrystusa na własny sposób. Sam poczujesz ukojenie i wyzwolenie od pokus hazardu, odnajdując prawdę w Biblii.

Wiedz, że zawsze jesteś mile widziany w szeregach Trzech Towarzyszy, którzy służą pomocą tym zagubionym i są oparciem dla tych w potrzebie! Korzystaj z grup i stowarzyszeń chrześcijańskich, gdyż tam czekają na Ciebie pomocne dusze, które łączy z Tobą miłość do Chrystusa. Uzależnienie od hazardu nie jest wyrokiem, a sam Bóg nie odrzuca błądzących dusz, dlatego pamiętaj o tym, gdy rozpoczniesz walkę o wolność.

Share This Post!