O Nas

TrzejTowarzysze to grupa zaufanych osób, które łączy ta sama myśl przewodnia – żyć w zgodzie z Bogiem, dążyć do Boga i szerzyć miłość pochodzącą od Boga. W tej misji znajdujemy nie tylko sens istnienia, ale umacniamy naszą wiarę. Tym samym chcemy dzielić się radością i zaprosić do tej podróży wszystkich innych – w drodze do prawdy ilość miejsc jest nieograniczona! Nawet lepiej – im nas więcej, tym radośniej! To tyle o nas samych, teraz czas lepiej poznać Ciebie!

Inspiracja Prawdą – św Franciszek z Asyżu

Nie ukrywamy, że naszą największą inspiracją jest uczeń Chrystusa i symbol pokory – święty Franciszek. Budując swoją wiarę na idei ubóstwa i prostoty życiowej dotarł on do Boga w najczystszej formie. Dziś jak nigdy wcześniej potrzebujemy odkryć w sobie postawę świętego, by móc wyzwolić się z bogactwa – w tym dóbr materialnych, potrzeby hazardu, marzeń o luksusie.

Nawołujemy wszystkich wierzących i tych, którzy błądzą życiowo, aby otworzyć oczy i zobaczyć, że piękno nie kryje się w pieniądzach. Trzej Towarzysze, uczniowie Franciszka i autorzy świadectwa jego nauk i życia, przypominają o wspaniałości życia w ubóstwie, z dala od pokus i chciwości. My bierzemy sobie te słowa do serca i wielbimy prostotę, afirmując to, co dał nam Bóg. Mówimy „tak” pokorze i miłości, pięknu naturze i przyjaźni z bliźnimi, odrzucając materialność, nienawiść i chciwość.

Jeden Słuszny Kierunek – Bóg

Droga św. Franciszka do Boga nie była prosta i łatwa. Tak samo każdy z nas dąży ku bliskości Boga w sposób kręty, nieoczywisty, a podróż ta często jest pełna potknięć. Bóg nie oczekuje perfekcji, a wiary w Jego dobro i miłość, gdyż to one doprowadzą nas do ostatecznego odkupienia. Na tej stronie chcemy przypomnieć wszystkim, że to droga do Boga jest tak długa jak nasze życie, a wytrwałość i zaufanie, a także miłość do drugiego człowieka, o której uczy nas Franciszek, wynagrodzą nam spotkanie z Bogiem.

Dołącz do naszej wspólnej przeprawy przez życie, opierając się na nauce św. Franciszka i doznaj wolności, której pragniemy tak wszyscy mocno pragniemy. Trzej Towarzysze to uosobienie wszystkich nas, którzy chcą żyć godnie, pokornie i w zgodzie z Chrystusem, dlatego wiedz, że dla każdego znajdzie się miejsce w naszej grupie. Jeśli Ty też czujesz, że piękno świata nie tkwi w pieniądzu, to jesteś w dobrym miejscu. Niech nie zwiedzie Cię błysk luksusu, gdyż ten przemija w mgnieniu oka, a miłość Boga jest wieczna. Poczuj ją jeszcze mocniej i zostań z nami na dłużej.